hak.htm


 

 

BORDEN MÜHENDİSLİK bir aile şirketi olup, Mart 2000' de İstanbul'da faaliyetlerine başlamıştır. Faaliyetlerimiz halen İzmir'de devam etmektedir. Şirketimizin Kurucusu ve Genel Müdürü Sn. Yaşar DERAL, Türk Sanayisindeki 47 senelik bilgi ve deneyimlerini, BORDEN aracılığı ile ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaç edinmiştir.

Kurucu- Genel Müdür

Endüstri Mühendisi

1971 - ODTÜ

 
Kurucumuzun Kısa Özgeçmişi


2000 - ......

BORDEN MÜHENDİSLİK

Reel Sektör Mühendislik - Danışmanlık - Temsilcilik

Kurucu - Genel Müdür


1996 - 2000

KİBAR HOLDİNG

Şirketler Grubu; Türkiye'nin en büyük Alüminyum, Galvaniz ve Paslanmaz Çelik üreticisi firmaları

ASSAN Prefabrik Genel Müdürü

Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı


1995 - 1996

HATEK MÜHENDİSLİK

Alman ThyssenKrupp firmasın Türkiye Distribütörü

Genel Müdür


1994 - 1995

DİLER DEMİR ÇELİK

Diler Holding bünyesinde bulunan firma İnşaat Çeliği üretmektedir
Sıvı Çelik Kapasitesi: 1.300.000 ton/yıl

Fabrika Müdürü


1972 - 1994

ERDEMİR - Ereğli Demir Çelik Fabrikaları (*)

Türkiye'nin en büyük Entegre Yassı Demir Çelik üreticisi; Sıvı Çelik Kapasitesi: 3.850.000 ton/yıl

Endüstri Mühendisliği'nde Mühendis, Baş Mühendis, Müdür, Daire Başkanı (Koordinatör)


1971 - 1972

TCDD Genel Müdürlüğü

Fabrikalar Dairesi

Endüstri Mühendisi


(*): ERDEMİR'deki çalışmaları sırasında 1994 yılında Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından hazırlanması istenen KARDEMİR - Karabük Demir Çelik Fabrikaları A.Ş.- ile ilgili Fizibilite Projesi Çalışmasının Koordinatörlüğü'nü de üstlenmiştir. Uzun yıllar Türk Metal Endüstrisi'nde hizmetleri bulunmuş olup halen temsilcisi olduğumuz bazı yabancı firmalarla da Metal Sanayinin yanında birçok değişik sektörlerde de deneyimlerini paylaşmaya devam etmektedir. Yönetim Danışmanlığı konularında uzmanlığı bulunan kurucumuz Sn. Yaşar DERAL'ın, 1971'den itibaren proje sorumluluğunu üstlendiği Yatırım Projeleri'nin toplam tutarı yaklaşık 3 Milyar Dolar'dır.

BORDEN olarak, çeşitli sektörlere makine, ekipman, hammadde, yardımcı malzeme vb. üretimi yapan yabancı üretici firmaların Türkiye Temsilciliğini yürütmekteyiz. Ayrıca, yerli ve yabancı şirket ve kurumlara Pazar Araştırması (Yurt İçi/Yurt Dışı Pazarlar, Yatırım Ortakları Bulunması vb.) ve Yönetim Danışmanlığı (Fizibilite Çalışmaları, Maliyet Analizleri, Bütçe Sistemleri, Yatırım Planlama, Kurumsallaşma , Verimlilik ve Performans Arttırma vb.) konularında hizmet vermekteyiz. Yabancı ülkelerden gelen ve Türk ürünlerinin ihracatı ve/veya Türkiye'de üretim yaptırılması ile ilgili talepler de tarafımızdan karşılanmaktadır.

Şirketimizin faaliyet alanı 2 ana grupta toplanmaktadır:

  • Temsilcilik Faaliyetlerimiz: Hammadde, Makina, İşletme Malzemesi, Yedek Parça, Kalite Kontrol Sistemleri vb. konularda Yabancı Üreticilerin Türkiye ve Bölge Ülkelerdeki Yetkili Temsilcisiyiz.
  • Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetlerimiz: Mühendislik, Planlama ve Yönetim Danışmanlığı Konularında Hizmet Sunmaktayız.

BORDEN'in öncelikli çalışma sahası Temsilcilik kısmında toplanmıştır. BORDEN olarak sadece hizmetlerimizle değil, çeşitli sektörlere çok çeşitli endüstriyel ürünler tedarik etmekteyiz. Kendi alanlarında dünya çapında üreticiler olan Yabancı Firmaların Türkiye Yetkili Temsilciklerini üstlenmiş bulunmaktayız. Diğer bir deyişle, BORDEN Türk Üreticileri ile Yabancı Üreticiler arasında bir köprüdür. Tedarik ettiğimiz geniş yelpazedeki ürünlerimiz olan hammadde, işletme malzemeleri, makine, yedek parçalar, sofistike kontrol sistemleri ve diğer ürünlerle ilgili detayı Temsilciliklerimiz bölümünde bulabilirsiniz.

BORDEN olarak gerek Türk, gerekse yabancı firmalara ve kuruluşlara teknik, ticari, finansal ve yönetim danışmanlığı konularında hizmet vermekteyiz. Detaylı bir plana (Stratejik, Yatırım, Üretim vb.), etüde veya çalışmaya ihtiyaç duyulduğu yerde BORDEN siz değerli firmalarımıza yardımcı olmak ve sorunlarınıza çözüm getirmek için oradadır.

Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgiyi Danışmanlık bölümünde bulabilirsiniz.

VİZYONUMUZ

ü  BORDEN oalrak öncelikli hedefimiz, hizmet etmekte olduğumuz sektörlerdeki Türk ve yabancı firmaların güçlü ve güvenilir bir ekopaydaşı olarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.

 

MİSYONUMUZ

ü  Müşteri odaklı bir şirket olarak tüm müşterilerimize; en uygun ürün, çözüm ve hizmetleri, en iyi şartlar altında sunmaktır.

 

DEĞERLERİMİZ

ü  Güven:

o   Taahhütleri zamanında yerine getirip, her zaman profesyonel yaklaşım sergileriz.

o   Tecrübemiz, iş yapış şeklimiz, kurumsal değerlere ve ilkelere olan bağlılığımız ile tüm paydaşlarımız açısından "güven" oluştururuz.

ü  Dürüstlük:

o   İş yaptığımız tüm aktörlerle dürüstlüğe dayalı işbirliği içinde çalışırız.

o   Her zaman hakkaniyetle davranır, doğrularıher daim göz önünde tutarız.

o   İş süreçlerimizin tamamında ve ilişkilerimizimn her boyutunda doğru ve dürüst olmak öncelikli değerlerimizdir.

ü  Müşteri Odaklılık:

o   Müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarının karşılanması önceliğimizdir.

o   "Koşulsuz müşteri memnuniyeti" yaklaşımıyla hareket ederek, taahhütlerimizi hızlı ve müşteri beklentilerinin de ötesinde yerine getirir, müşteri ihtiyaçlarına en etkili çözümleri üretiriz.

o   Ürün ve hizmetlerimizdeki kalite standartlarımızı sürekli koruyarak, tutarlı ve uluslararası iş yapma standarında yaklaşımlar ortaya koyarız.

ü  Evrensel iş ilişkisi ve kişisel ilişki etiği ilkelerine ve değerlerine uygun davranırız.

ü  Ticari Sırların Korunması ve Gizliliğine uyacağımıza dair olan taahhütlerimizi her zaman gerçekleştiririz.

ü  Her türlü faaliyetimizde doğal çevrenin korunmasına azami dikkat sarf ederiz.

 
sayfa başına git

Copyright @ 2000 - 2024, BORDEN MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK VE TİC. LTD. ŞTİ.